Argumendi kasutamine läbirääkimistel aitab:
- ettevalmistuda keerukateks läbirääkimisolukordadeks;
- läbirääkimisteks kiirelt ja tõhusalt ette valmistada;
- kaardistada ja välja selgitada partneri ja kliendi huvisid;
- mõlema poole huvisid teenivaid lahendusi otsida ning kohandada pakkumist kliendi huvidele vastavaks;
- leida partneriga võimalike valikute seast kiirelt ja valutult parima lahenduse.
Õppe tulemusel on osalejatel tööriistad, mis aitavad läbirääkimiste situatsioonis erinevate argumentide vahel valida, teise poole seisukohti kuulata ja nendele vajadusel kiirelt ning efektiivselt reageerida. Osalejad saavad koostada terviklikke argumentide kogumeid, mida on võimalik kasutada oma positsiooni toetuseks läbirääkimistel.
Hea argument mõjub ratsionaalselt mõtlevale inimesele. Kui läbirääkimiste teine osapool teeb otsuse automaatselt või emotsioonile tuginedes, siis ei ole tähtsust, kui tugev on talle esitatud argument. Seega on oluline teada, kas ja kuidas on võimalik suurendada kuulaja võimet läbirääkimiste situatsioonis argumente vastu võtta, et ta oleks läbirääkimistes ratsionaalsem.
Teenust pakume nii üksikisikutele kui ka tiimidele.
Tagasiside
"Praktiseerin õpitut klientide hinnatõusu rakendamisel. Kuna liigun peatselt tootearenduse osakonda, siis aitavad teadmised kindlasti ka uute kolleegide ja tööülesannetega toimetulemisel."
"Kasutan õpitud oskusi läbirääkimistel/arutelul nende inimestega kellega koos ettevõtte alustamiseks on tarvis pusletükid kokku panna. Enda senistes tiimides kui tekivad arutelu mis kipuvad emotsionaalseks minema."
"Arutelude käigus hakkasin rohkem ja teadlikult mõtlema suhtlemisele, aga oleks ehk oodanud natukene rohkem uusi teadmisi, nippe."
Õppe pikaajaline mõju
"Argumentide eelnev kirjapanek kevadisel töökoormuse- ja palgaläbirääkimistel (paralleelselt kasutasin hiljutise läbirääkimiste koolituse teadmisi). Oli huvitav harjutus, otsest tulemuslikkust ei oska hinnata, aga teadlik ettevalmistus andis enesekindlust. Järgmine rakenduskoht on argumenteerimisoskuste edasiandmine tudengitele, kes lõputööd kirjutavad (lühidalt, konkreetse õppeaine ühe loengu raames)."
"Olen läbirääkimistel tugevama osapoolega rohkem mõtestanud omapoolsete argumentide seoseid, toon Eesti turu olusid silmas pidades neid ka julgemalt esile, ega lase vastaspoolel suruda kõike üldistusi nn Skandinaavia raami."